Certyfikacja

Inspiracją do powstania aplikacji ROLMApp są współczesne wyzwania w zakresie ciągłego podnoszenia i standaryzacji wymagań jakościowych żywności oraz potrzeba wzrostu świadomości wytwórców w obszarach ochrony środowiska i postaw ekologicznych.

ROLMApp udzieli użytkownikom cennych wskazówek i ułatwi organizację skutecznego dostosowania swojej działalności do wymogów czystej produkcji ekologicznej, a także rosnących wymagań jakości w sektorze produkcji zdrowej żywności.

Jednym ze szczególnie wartościowych narzędzi aplikacji będzie Certyfikat Mazowiecki. Będzie on regionalnym znakiem jakości zrównoważonej produkcji rolnej. Jego nadanie potwierdzi zarówno wysoką jakość wytwarzanych produktów, jak i rozbudowane standardy procesu ich wytwarzania w warunkach minimalizujących negatywny wpływ na środowisko.

Korzyści Certyfikatu Mazowieckiego

Certyfikat Mazowiecki pozwoli konsumentom na identyfikację wysokiej jakości produktów oraz rzetelnych dostawców. Wskaże w unormowanym zakresie, które z dostępnych artykułów spożywczych spełniają określone standardy wysokiej jakości wytwórczej, a zatem stanowią asortyment bezpieczniejszy i wartościowszy dla naszego zdrowia.

Producenci rolni, posiadający Certyfikat Mazowiecki budować będą swoją pozycję rynkową oraz istotną przewagę konkurencyjną w stosunku do nieunormowanych produktów dostępnych na rynku. Będą mogli także wykazać się udokumentowanym potwierdzeniem jakości w całym procesie produkcji i wzmocnią wiarygodny wizerunek przedsiębiorców dbających o środowisko i bezpieczeństwo ekologiczne w regionie.